Blog > Komentarze do wpisu
Siła miłości

23.05.2009

Neska prawie dwa lata temu zaopiekowała się osieroconą Silverką. Raczej nie zrobiła tego sama z siebie, lecz za pośrednictwem brata kocicy, który, zdesperowany i żądny mleka matki, zaczął ssać suczkę, budząc w niej instynkt macierzyński. Dragon po pół roku zginął tragicznie, a to wydarzenie sprawiło, że Neska i Silverka stały się sobie jeszcze bliższe. Kociczka znalazła w suczce oparcie i towarzystwo, a jamniczka na nowo polubiła koty, z którymi do tej pory nie miała zbyt dobrego kontaktu.

Obecnie Silverka bardziej czuje łączącą ją z mamką więź i częściej wylewnie okazuje jej uczucia. Neska sprawia wrażenie raczej oschłej. Nie ma nic przeciwko towarzystwie „córki”, choćby na spacerach czy nawet w domu, w pobliżu swojego koszyka, ale nie okazuje entuzjazmu na jej widok. Silverka z kolei bardzo się cieszy z każdego spotkania, chociaż jest już dorosła i wydawać by się mogło, że zapomni o tak bliskich relacjach z mamką. Zachowanie kocicy wskazuje na coś zupełnie innego – swoje zaufanie do jamniczki przenosi również na kontakty z innymi psami i często jest niezmiernie zdumiona, że któryś pacnął ją niechcący łapą – przecież mamusia jest delikatna.

Kocica przy jamniczce czuje się najbezpieczniej i jej najbardziej ufa. Gdy zaginęła przed zeszłorocznymi wakacjami, tylko dzięki Nesce udało się ją znaleźć. Także wtedy, gdy wróciła do domu po nieprzyjemnej awanturze z Amikiem, dobre relacje z jamniczką pomogły jej odzyskać wiarę w psy.

Wspólne spacery Neski i Silverki są już swego rodzaju tradycją. Wiosną szczególnie widać emanującą z nich radość, wyrażaną szalonymi zabawami. Neska co prawda rzadko daje się namówić na gonitwy, ale jeśli już się to uda, bardzo ciekawie wygląda w parze z „córką”. W lesie chętnie oddają się powolnemu spacerowaniu, podczas którego jamniczka głównie bada wszystko, co nawinie jej się pod nos, a kocica cierpliwie czeka, aż będą mogły pójść dalej. Po powrocie do domu, obie zmęczone, kładą się na paletach i zasypiają – Silverka obowiązkowo wtulona w mamkę.

Silverka i Neska

 

Silverka i Neska, gdy tylko się spotykają, wszystko robią wspólnie – spokojnie spacerują po lesie...

 

Silverka i Neska

...urządzają dzikie harce na polanie...

 

Silverka i Neska

...a po powrocie do domu długo odpoczywają.

piątek, 19 lutego 2010, hundediary
free counters Licznik odwiedzin od sierpnia 2009 free counters